صفحه اصلی توصیه های پزشکی

   

سرطان (تومور) كلیه


یكی از ۱۰ بیماری خطرناكی است كه بین سنین ۵۰ تا ۷۰ سالگی شایع تراست و از شایع ترین بیماریهای سرطانی است و ۲ تا ۴ ٪ بیماریهای بدخیم سرطان را شامل می شودو در قسمت اورولوژی یكی از ۳ بیماری مهم است. مردان بیشتر از زنان (۶۰٪) به آن مبتلا می شوند.

دانستنیهای سرطان پستان

سرطان پستان یكی از مهمترین و شایع‏ترین بیماری‏ها در زنان است و دانستن اطلاعات اساسی در این زمینه برای هر زنی اگرچه دچار این بیماری نیز نباشد به دلیل شایع بودن و مهم‏ بودن بیماری لازم است.

پیشرفت محققان در تشخیص سریع تر سرطان روده

محققان می گویند به یافته های جدیدی دست پیدا كرده اند كه می تواند به ایجاد روش های تشخیصی بهتر برای شناسایی زودهنگام سرطان روده و افزایش طول عمر بیماران كمك كند.

سكته قلبی ( MI )

یك حمله قلبی (سكته قلبی) زمانی رخ می دهد كه یك منطقه از عضله قلب به علت نرسیدن اكسیژن كافی به آن محل دچار صدمه دائمی یا مرگ شود…

این ۷ نشانه بیماری را جدی بگیرید

گاهی به دلیل بی‌اطلاعی از نشانه‌های جدی و مهم بیماری‌ها، با مشكلی جدی مواجه می‌شویم. بنابراین بهترین كار این است كه نشانه‌های مهم بیماری‌ها را بشناسیم و برای درمان به موقع آن‌ها اقدام كنیم. تب بالا، كاهش وزن بدون دلیل، تنگی نفس و …

نقش كلیدی نوسان فشار خون در سكته مغزی

نوسان در فشار خون می تواند نشانه مهمتری از فشار خون دائما بالا برای پیش بینی سكته مغزی باشد. توصیه های پزشكی فعلی، بر نیاز به پایین آوردن سطح فشار خون برای كاستن از خطر سكته مغزی متمركز است….

۱۱ عامل اصلی پوكی استخوان

اهمیت پوكی استخوان در آن است كه اغلب تا زمان شكستگی استخوانی علامتی ندارد. ستون فقرات، استخوان ران، لگن، مچ دست و انتهای ساعد به ترتیب شایع‌ترین محل‌هایی هستند كه در اثر پوكی استخوان دچار شكستگی می‌شوند. بسیاری از شكستگی‌های ستون فقرات تنها با درد شدید پشت همراه هستند و علامت دیگری ندارند. انحراف ستون مهره‌ها در اثر جوش خوردن خودبخودی آنها می‌تواند از علایم این بیماری باشد…

آیا كودك شما مبتلا به دیابت است؟

بیماری دیابت در اثر ناتوانی بدن در تولید انسولین ، یا كاهش یا عدم اثر انسولین درسوخت و ساز مواد قندی پدید می آید. امروزه، دیابت یكی از مهم ترین مشكلات بهداشتی – درمانی و اجتماعی – اقتصادی جهان محسوب می شود، به گونه ای كه بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در دنیا مبتلا به این بیماری اند. در كشور ما نیز بالغ بر دو میلیون نفر به این بیماری دچارند. از آن جا كه خود بیمار و خانواده های آنها عمده ترین نقش را در درمان دیابت به عهده دارند، كسب اطلاعات لازم درباره دیابت به شیوه های گوناگون آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است…

چه كسانی نباید از داروهای گیاهی استفاده كنند

شاید برای بسیاری از مردم قابل تصور نباشد كه وجود انواع داروهای شیمیایی در بسته‌بندی‌های رنگارنگ حاصل تحقیق بر روی اجزای موثر گیاهان دارویی است. بد نیست بدانید حدود ۲۵ درصد از داروهای تجویز شده از سوی پزشكان در ایالات متحده شامل یك جزو مشتق از گیاهان است.

تغذیه صحیح چیست؟

مادربزرگ در سن ۸۲ سالگی هنوز شاداب و جوان و زیباست، مانند دوران جوانی‌اش، بلندقد و با وزن نسبتا طبیعی، اگرچه از قوای جسمی‌اش كم‌شده و توده‌های عضلانی بدنش كمی تحلیل رفته اما باز هم سرزنده است. خانواده و نوه‌هایش را دوست دارد. با آنها گفتگو می‌كند، می‌خندد و برایشان از خاطرات گذشته می‌گوید. اما راز سلامت مادربزرگ چیست؟ چه چیز او را این‌طور سرپا و سرحال نگه داشته است؟