loader image

عيادة الآلام

کلینیک درد که گاهی به آن کلینیک مدیریت درد نیز گفته می‌شود؛ مرکزی است که بر روی تشخیص و کنترل دردهای مزمن تمرکز دارد. برخی از کلینیک‌های درد روی رویه‌هایی که برای مقابله با انواع خاصی از درد مانند درد گردن و کمردرد مفیدند؛ متمرکز هستند.

اما برخی از این کلینیک‌ها در واقع یک کلینیک بین رشته‌ای هستند و رویکردی را اتخاذ می‌کنند که کل افراد مبتلا به دردهای مزمن می‌توانند از خدمات آنها استفاده کنند. کلینیک فوق تخصصی درد فراپرتو از این دسته مراکز است و می‌تواند با تجربه بسیار بالا به تمام بیمارانی که دردهای مزمن و شدید دارند کمک کند.

چرا باید به کلینیک درد مراجعه کنیم؟

درد شدید قطعا زندگی شما را مختل و توانایی انجام کارهای روزمره را سلب می‌کند. متخصصین سعی بر آن دارند که ابتدا علت درد را بیابند. دردهای آزاردهنده‌ای مانند کمردرد، گردن درد دردهای حین درمان سرطان دردهای بعد از اعمال جراحی دردهای مزمن و… .

پس از مراجعه به این کلینیک، روند درمان شروع شده و پس از پایان این روند سبب می‌شود که همانند گذشته فعالیت‌های روزمره خود را بدون مشکل انجام دهید. در واقع پس از مراجعه، شما بازگشتی دوباره به زندگی خود خواهید داشت.

کلینیک درد چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

اقدامات انجام شده توسط پزشک فوق تخصص درد در این مراکز برای کاهش درد و افزایش کیفیت زندگی بیمار است. درمان می‌تواند مهارت مدیریت درد مزمن را برای بیمار به ارمغان بیاورد و احتمالا امکان بازگشت به کار را برای او فراهم می‌کند. کلینیک تخصصی درد سه هدف کلی را دنبال می‌کند. اولین هدف، به حداقل رساندن درد است، نه از بین بردن آن؛ چراکه برخی از انواع دردها اغلب به‌طور کامل از بین نمی‌روند. دو هدف دیگر، بهبود عملکرد و افزایش کیفیت زندگی است. در نتیجه، در کلینیک کلیه کادرهای درمانی که تخصص در زمینه درد دارند، به‌طور کلی مشکل هر مراجعه‌کننده را با استفاده از تکنیک‌های مختلف درمان خواهند کرد. در واقع علت مشکل ایجاد شده را جست و جو می‌کنند و با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌ها سعی بر درمان شما خواهند داشت. تکنیک‌های به‌کار رفته می‌تواند به‌صورت جراحی و غیر جراحی انجام گیرد. انتخاب نوع درمان بسته به صلاحدید پزشک است.

خدمات این کلینیک

null

بلاک عصبی

برای از بین بردن درد های مزمن نظیر درد های حرکتی ستون فقرات، بیماری مفصلی فاست، درد عصب های پشت سر، درد دنبالچه و مقعد، ریزوتومی، و .... می توان از امواج رادیویی برای قطع کردن هدایت عصبی استفاده کرد که در این روش، عصب‌ها معمولا برای یک دوره 6-9 ماهه بلوک می‌شوند

دیسکوژل Discogel

دیسکوژل

دیسکوژل ماده ای بی خطر است که بعد از تزریق در فضای دیسک، سفت شده و حالتی پنبه ای پیدا میکند. این خاصیت دیسکوژل هم باعت جمع کردن بخش آبکی دیسک و بهبود برجستگی و آزاد شدن کانال نخاعی می شود، و هم با بستن منافذ بخش پاره شده، باعث بهبود درد می شود.

null

ازون درمانی

استفاده از خاصیت ضد التهاب و تسکین بخش گاز ازون برلی بهبود و ترمیم بافت مفاصل یا دیسک های بین مهره ای، تاندون ها، و مفاصل زانو و شانه به طوری که بیمار بلافاصله بعد از درمان، کاهش درد چشمگیری را تجربه می کند

null

کایفوپلاستی

مهره های ستون فقرات که بر اثر پوکی استخوان ترد و شکننده شده اند ، زیر فشار وزن قسمت های بالایی به شدت کوبیده شده و در خودشان فرو میروند. کیفوپلاستی (ترمیم ارتفاع ستون مهره ها) یک تکنیک کم تهاجم پیشرفته است. این روش با فیکس کردن شکستگی می‌تواند ارتفاع ازدست رفته را جبران کند به طوریکه ستون فقرات بتواند انتقال وزن از یک مهره به مهره دیگر را انجام دهد.

null

ورتبروپلاستی

روشی کم خطر برای درمان آسیب دیدگی مهره های کمر
در این روش برای استحکام بخشیدن به مهره های آسیب دیده، با هدایت دستگاه های تصویربرداری، سیمان مخصوص به داخل شکاف یا شکستگی مهره تزریق میشود که این درمان نیز به سرع، درد حاصل از آسیب مهره ای را کاهش
می دهد.

guest
0 نظر
بازخورد های خطی
دیدن همه نظرات